Image

Placené vs. neplacené hodiny v timesheetu

Kamil SkramuskýKamil Skramuský
24. 9. 2018

Určitě máte v Costlockeru projekty, kde jsou odpracované hodiny, které klientovi nechcete účtovat. Třeba proto, že by to nebylo fér vůči klientovi.

Doposud jste to mohli hacknout tak, že jste si vytvořili v rozpočtu činnost Neplacená práce, na kterou jste pak přesunuli neplacené hodiny na projektu.

Jak označit neplacené hodiny na projektu?

Nově si můžete v Timesheetu projektu označit hodiny, které budou neplacené. Změnu provedete kliknutím na oranžové tlačítko Označit jako Neplacené.

Timesheet-označení hodin

Volbu pak potvrďte kliknutím na Ano, proveďte změnu

Alert-převedení vybraných hodin

Barevně odlišujeme placené vs. neplacené hodiny

Barevné rozlišení plac. VS neplac. hodin

V tomto grafu z timesheetu vidíte celkový počet natrackovaných hodin ve firmě za minulý týden. Všimněte si, že jsou jednotlivé sloupce rozděleny na tmavě vs. světle zelenou barvu.

  • placené hodiny = tmavě zelená část sloupce
  • neplacené hodiny = světle zelená část sloupce

TIP: Když najedete kurzorem myši nad daný sloupec, uvidíte přesný počet celkově natrackovaných hodin vs. placených hodin.

Barevné rozlišení hodin-detail

Jak ovlivní neplacené hodiny detail projektu?

Pokud klientovi zpětně účtujete odpracovaný čas na projektu a některé hodiny označíte jako neplacené, ponížíte tím celkový příjem projektu (revenue).

Příklad: Všimněte si, že 878,33 Kč jako příjem projektu je tvořený jen z placených 0.88 hodin a nikoli ze všech natrackovaných hodin (4.28 hodin).

Detail projektu

Jak by to vypadalo, kdybychom v tomto případě klientovi účtovali všechny natrackované hodiny? Příjem projektu se zvýší, protože všechny natrackované hodiny jsme označili jako Placené.

Projekt detail

Jak jsou zobrazeny placené vs. neplacené hodiny ve výpisu projektů?

Seznam běžících projektů

Všimněte si šedo-oranžového rozdělení linky u jednotlivých projektů ve výpisu běžících projektů. To indikuje, kolik je placených hodin (šedá) vs. neplacených hodin (oranžová).